niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

W środę na zachód Polski dotrze front chłodny [POGODA]

spot_img

Przed nam ciepła noc na poziomie 12-14 stopni. W rejonie większych miast o poranku około 15 stopni. W rejonie Miastka, Szczecinka, Koszalina oraz lokalnie w innych regionach kraju nad rzekami i przy większych lasach pojawią się mgły, które utrzymają się do godziny 8/8:30.

W ciągu dnia na niebie tylko słońce. Wiatr zmieni trochę kierunek i na północy powieje z północnego zachodu dzięki czemu już nie będzie tak gorąco jak w ostatnich dniach. Na wybrzeżu zaledwie 20 stopni.

W ciągu dnia na niebie tylko słońce. Wiatr zmieni trochę kierunek i na północy powieje z północnego zachodu dzięki czemu już nie będzie tak gorąco jak w ostatnich dniach. Na wybrzeżu zaledwie 20 stopni. W środę do zachodniej Polski dotrze front chłodny i miejscami zagrzmi i popada. Wszędzie bez wyjątku po południu i wieczorem na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu, Wielkopolsce, Dolnym Śląsku pojawi się silniejszy wiatr do 55-65 km/h a przed burzami i do 70 km/h. Nad zdegradowanymi polami na słabych glebach zacznie się wywiewanie drobnych frakcji gleby.

Najmniejsze szanse na opady z środy na czwartek będą w centrum kraju i tu w czwartek najbardziej prawdopodobna jest powtórka z rozrywki i zamiecie piaskowe ale na szczęścia na niewielką jeszcze skalę bo powieje maksymalnie do 40-50 km/h. Silny wiatr w czwartek sprawi, że tam gdzie popada w środę bardzo szybko gleba powróci do wilgotności sprzed opadu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x