piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W środę i czwartek deszcze sięgną południowej Polski [POGODA]

spot_img

Nad Europą jest teraz bardzo mokro. Znacznie bardziej niż w Polsce leje na Ukrainie, Bałkanach, Skandynawii a także we Francji, Niemczech i w rejonie Alp. Najsuchszym miejscem w Europie w najbliższym tygodniu będzie Mazowsze, Ziemia Łódzka, Kujawy, Podlasie- tu w ciągu 7 dni spadnie około 2-10 mm deszczu.

Noc z wtorku na środę sucha z dużą ilością chmur. Pokropić może jedynie w Lubelskim, Mazowszu, Podlasiu- spadnie miejscami może 1 mm deszczu. Noc ciepła- od 10 do 14 stopni.

W środę do południa mokro ma być w Sudetach, południu Opolskiego. Na południu kraju sucho, choć chmur ma przybywać. Po południu popada na południe od Wrocławia, Legnicy, Opola. Zaś wieczorem opady dotrą nad Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Chwilami padać ma mocno. Nad resztą kraju chmury na zmianę ze słońcem. Jedynie w rejonie Łeby pojawią się przelotne opady deszczu.

Kolejne dni to kolejne fronty, które mają omijać Polskę. Mimo wszystko przybędzie wilgoci w powietrzu i zwłaszcza na zachodzie i północy Polski, w szczególności na Pomorzu Zachodnim pojawiać się mają przelotne opady deszczu- od piątku do poniedziałku spadnie tam przeważnie od 4 do 13 mm deszczu, lokalnie do 20-25 mm, zaś w rejonie Dziwnowa, Darłowa, Łeby nawet ponad 55 mm deszczu.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x