piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę w centrum i na północy przez kilkadziesiąt minut popada śnieg [POGODA]

spot_img

Nad Europą trwa prawdziwa potyczka zimy z jesienią. W jej efekcie na południu Europy przetoczą się jesienne niże z ogromną ilością wody prowadząc do powodzi w najbliższych godzinach, dniach i tygodniach. Dla odmiany nad Rosją panuje wyż ze słońcem i tęgim mrozem. W Estonii notowano dziś rano nawet -17 stopni Celsjusza.

Opadów przybędzie również w Polsce, ale będą słabe i nie wystąpią wszędzie. W sobotę o poranku najzimniej na Kaszubach. W rejonie Lęborka, Kościerzyny może być -5 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej, ale tylko około godziny 23/2:00 w nocy ma być na północy Podlasia- do -10/-8 stopni; później temperatura wzrośnie do -4. Na wschodzie, zachodzie i w centrum około -3/-1 stopnia. Na południu -1/+1 stopień. Najcieplej w wyniku halnego będzie w rejonie Tarnowa, Nowego Sącza, Krosna, Leska- nawet 5 stopni na plusie.

O poranku niewielki opad śniegu może wystąpić od Lublina po Terespol, Siedlce, Warszawę, Łódź i do południa opuści centrum i dotrze nad Warmię, Podlasie, Mazury, Pomorze Gdańskie, Kaszuby i północ oraz wschód Pomorza Zachodniego.

Na południu pojawi się halny, osuszy powietrze i będzie szansa na słońce. Wiatr ogrzeje powietrze do nawet 7-8 stopni powyżej zera w pobliżu Tarnowa, Sędziszowa, Sandomierza, Krosna, Leska.

W kolejnych dniach zwycięży odwilż z szansą na opady głównie na zachodzie, północy i w centrum. Najsuszej w wyniku wiatrów halnych na południu kraju.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x