środa, 29 listopada, 2023
spot_img

W sobotę na zachodzie, północy a po południu w centrum niemal bezwietrznie [POGODA]

spot_img

Do Polski wschodniej zakrada się zima. Najbliższej nocy śnieg padał będzie od województwa Lubelskiego po wschodnie, środkowe Mazowsze. Po północy deszcz przejdzie w śnieg także na południu Mazowsza, wschodzie Łódzkiego i północy Świętokrzyskiego. Na termometrach około 0 stopni więc będzie ślisko. Na północ od Terespola, Siedlec, Warszawy, Płocka chwyci przymrozek do -1 stopnia a na Suwalszczyźnie, Mazurach, Warmii i rejonie Lidzbarka, Brodnicy, Kościerzyny temperatura spadnie do -4/-2 stopni. Na południu popada deszcz lub mżawka a na zachodzie miejscami pokropi deszcz.

Sobotnie przedpołudnie opady śniegu przyniesie od okolic Lublina po Kielce, Radom, Tomaszów Mazowiecki. Na południu mżawka lub opad mieszany. Od Warszawy po Łódź opady zaczną zanikać ale będzie pochmurnie. Dużo chmur także od Poznania po Opole. Dla odmiany na zachodzie kraju pojawią się przebłyski słońca a od Kaszub po północ Kujaw, Warmię, Mazury będzie niemal bezchmurnie.

Po południu na wybrzeżu pojawi się efekt morza w związku z czym pojawią się przelotne opady, które głębiej na lądzie zanikną ale chmury pozostaną. Słonecznie będzie na południe od Wzniesień Elbląskich, Kaszub. Zacznie się wypogadzać już w całej Wielkopolsce, Kujawach, Dolnym Śląsku a bliżej zachodu Słońca także na Opolszczyźnie, zachodzie, północy Łódzkiego, zachodzie i w centrum Mazowsza oraz na środkowym Podlasiu.

Z wyjątkiem pasu od Świętokrzyskiego po Podkarpacie, Małopolskę gdzie powieje umiarkowanie wiatr ma być słaby lub będzie zupełnie bezwietrznie.

Wieczorem mokre nawierzchnie w pasie od Małopolski po Łódzkie, Kujawy złapie mróz do -5/-2 stopni. Na wielu drogach pojawi się gołoledź.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x