piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

W przyszłym tygodniu pogoda pozwoli na odchwaszczanie zbóż [POGODA]

spot_img

Już dziś wieczorem na zachód kraju wkroczy front z przelotnym około półgodzinnym, godzinnym deszczem, który może być dość intensywny- lokalnie nawet zagrzmi. W nocy ten front przejdzie przez cały kraj, ale nie wszędzie będzie mocniej padać. W centrum i miejscami na południu strefa opadu będzie rozerwana, słaba i spadnie z niej tylko 1 mm. Niestety podczas opadów mocno zawieje do nawet 85-90 km/h.

Nad ranem na zachodzie pojawią się kolejne przelotne opady, które zanikną tam około godziny 9-10 i reszta dnia zapowiada się słonecznie i bardzo wietrznie- 70-85 km/h. Potem, przed południem opady dotrą do centrum, na wschód i północ- spadnie średnio 1-3 mm- możliwy opad krupy śnieżnej. Na południu opadów najmniej bądź wcale. W całym kraju powieje silny wiatr w porywach do nawet 85 km/h.

W nocy z piątku na sobotę jest szansa na ostatnie większe opady na dłuższy czas i wystąpią one gdzieś w pasie od Lublina po Kielce, Częstochowę, Kłodzko- lokalnie spadnie 10-15 mm deszczu. Wiatry osłabną w przyszłym tygodniu i będzie możliwośc pryskania od chwastów

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x