czwartek, 22 lutego, 2024

W poniedziałek w rejonie Łomży, Łochowa zobaczymy nawet +23 stopnie [POGODA]

spot_img

Na Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu, północy i wschodzie Mazowsza noc niemal bezchmurna ale ciepła- około 7-9 stopni na plusie. Na zachodzie- Pomorze, Lubuskie, Dolny Śląsk sporo chmur ale sucho z temperaturą na poziomie 8-10 stopni- nieco chłodniej w rejonie Kołobrzegu, Reska, Miastka- tu 5-7 stopni.

Front w nocy znajdzie się od Kaszub, Żuław po Kujawy, wschód, południe, centrum Wielkopolski, zachód Łódzkiego, Opolskie i wschód Dolnego Śląska- tu najcieplej- o świcie około 10-13 stopni na plusie i zwłaszcza nad ranem pojawią się przelotne opady deszczu do 1-6 mm.

Tymczasem od Małopolski po Łódzkie, większość Mazowsza, Warmię noc ciepła na poziomie 10-12 stopni z umiarkowaną ilością chmur, jednak lokalnie nad ranem zwłaszcza w okolicy Warszawy, Olsztyna, Nowego Sącza może powstać jakaś chmura która da deszcz do 1-4 mm.

W ciągu dnia sporo chmur z opadami i burzami oraz gradem do 1-2 cm rozwinie się od okolic Sławna, Słupska po Miastko, Szczecinek, Piłę, Gniezno ale zagrzmi też miejscami w Opolskiem i na Kujawach. Po południu burze rozwiną się miejscami w Łódzkiem i Małopolsce a najwięcej w tej części Polski pojawi się ich na północy Podkarpacia i południu Lubelskiego.

Wieczorem front przesunie się do centrum i burzowo i deszczowo będzie w wielu miejscach od Olsztyna po Płock, Łódź, Katowice. Na zachodzie kraju dzień na ogół suchy- przelotny deszcz pojawi się lokalnie i dopiero po południu.

Wieczorem zapodam więcej informacji, ale wydaje się, że jest szansa na większy deszcz we wtorek na wschodzie kraju- od Podlasia po Małopolskę.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x