czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

W poniedziałek szanse na opady przelotne pojawi się na wschodzie kraju [POGODA]

spot_img

Za nami kilka dób, kiedy wreszcie spadł deszcz na obszarach, gdzie był jej największy deficyt. Przed nami tydzień, który codziennie, gdzieś w kraju przyniesie spokojne opady deszczu. Opady te wystarczą dla roślin, jednak nie będą uzupełniać braków wody podziemnej i gruntowej.

Noc z niedzieli na poniedziałek pochmurna i ciepła zapowiada się na wschodzie- tu od 8 do 11 stopni. Nad ranem zachmurzy się przy 6-8 stopniach na wschodzie Łódzkiego, zachodzie Mazowsza i w Świętokrzyskiem. Na zachód od tych regionów pogodnie i zimno- przeważnie 4-6 stopni, jednak „Uwaga” w najmniej opadowych regionach Pomorza Zachodniego może pojawić się rejon z temperaturą w pobliżu 2 stopni i przymrozkiem przy gruncie.

W ciągu dnia słonecznie – na samym zachodzie niemal bezchmurnie. Dużo słońca także na samym wschodzie – Włodawa, Lublin, Terespol – ale tu po południu jest spora szansa na przelotne opady. Tymczasem od Kielc po centrum i Kaszuby zachmurzenie umiarkowane.

Wiatr do południa na zachodzie słaby lub bezwietrznie, na wschodzie umiarkowany. Po południu wiatr słaby w centrum, na wschodzie umiarkowany do 30-35 km/h, zaś na zachodzie silniejszy z południowego wschodu – do 40 km/h.

Kolejne dni to pogodowa przeplatanka. Do weekendu każdego dnia w którejś części kraju popada, silniej powieje, a temperatury będą prawdziwie majowe – na poziomie 12-23 stopni.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Oki

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x