sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

W poniedziałek nad Suwalszczyznę napłynie zimne powietrze [POGODA]

Zanim na północnym wschodzie pojawią się większe przymrozki, to najbliższa noc zapowiada się ciepło i pochmurnie. W wielu miejscach może padać słaba i przelotna mżawka. Nad ranem zobaczymy około 5-9 stopni- najcieplej na zachodzie.

W dzień na północnym wschodzie niebo się rozpogodzi, napłynie zimne powietrze i w okolicy Giżycka, Gołdapi nie będzie w dzień cieplej niż 9 stopni. Dla odmiany w rejon Sudetów napłynie ciepłe powietrze z południa i będzie nawet 15 stopni od Wrocławia po Słubice. Na pozostałym obszarze 10-12 stopni, pochmurno i miejscami popada mżawka.

Wieczorem na Podlasiu, Mazurach pogodnie i tu we wtorek nad ranem nawet -3 stopnie. Na styku zimna i ciepła w pasie od Kaszub po Mazowsze, Lubelskie powstaną gęste mgły przy temperaturze 1-5 stopni, zaś na południu i zachodzie zacznie płynąć już ciepłe powietrze, które w srodku tygodnia przyniesie nawet 20 stopni na zachodzie i południu, 15 stopni na północy. Po ociepleniu od soboty czeka nas większe ochłodzenie i silniejsze przymrozki do -5 stopni. Prawie zawsze przed Wszystkimi Świętymi mamy powiew zimnego powietrza i zastanawiamy się czy kupować żywe kwiaty czy może jednak nie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x