piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

W piątek suchowiej na zachodzie i w centrum osiągnie zawrotną prędkość 70 km/h [POGODA]

spot_img

Noc zapowiada się sucha. Na południu kraju na niebie pojawi sie wiecej chmur. Na termometrach od 4 stopni w Suwałkach gdzie wiatr powieje słabo do 6 stopni na Mazurach i Podlasiu oraz 8 stopni w Lubelskim, Podkarpaciu i w Świetokrzyskiem do 9 stopni w centrum i na południu kraju oraz 10-12 stopni na zachodzie i północy.

W ciągu dnia na północy oraz na Kujawach, środkowym Mazowszu niebo bezchmurne przez cały dzień. W centrum i na zachodzie oraz w Lubelskim bezchmurnie do południa po czym chmur przybedzie. Na południu kraju dużo chmur z których popada niewielki deszcz do 1-4 mm. Wieczorem opady dotrą ale już lokalnie do Roztocza, południa Świętokrzyskiego, północy Górnego Śląska.

Wiatr na Suwalszczyźnie umiarkowany w porywach do 35 km/h. Na południu kraju z upływem dnia malejący z 40 km/h do południa poprzez 10-20 km/h wieczorem. Nad resztą kraju wiatr silny. Od centrum po zachód kraju w porywach do nawet 70 km/h. Na otwartych glebach pojawia sie prawdziwe burze piaskowe. W kolejnych dniach opady tylko lokalne, pochodzenia burzowego. Miejscami popada ale i tam gdzie spadnie deszcz to będzie kropla w morzu potrzeb.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x