piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

W piątek miejscami pojawią się burze [POGODA]

spot_img

W piątek nad ranem zobaczymy od 7-9 stopni na północy, 10-11 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum do nawet 11-13 stopni na południu kraju. W nocy znad Pomorza do centrum zmierzał będzie front, ale popada na nim głównie na południe od Wrocławia, Opola oraz miejscami w centrum kraju- opad do 1-3 mm.

Najsuszej na froncie w pasie Warmii i Mazur. Około południa w piątek front dotrze na wschód i tu popada do 1-4 mm. Za frontem od strony Kaszub w kierunku Kujaw, północy Ziemi Łódzkiej, zachodniego Mazowsza rozbuduje się konwekcja z silnymi przelotnymi opadami i burzami- lokalnie spadnie grad o średnicy 1 cm. Podczas burz mocniej popada. Po rozpadnięciu się burz wieczorem opady zamienią się w ciągłe i przewędrują z okolic Łodzi, Radomia na południe kraju.

Wiatr powieje słabo i umiarkowanie na wschodzie- 20-35 km/h, silniej w centrum do 30-40 km/h oraz silny na zachodzie i północy w porywach do 55 km/h.

W weekend opady zaczną zanikać- popada tylko lokalnie i słabo. Dopiero w poniedziałek, wtorek pojawiają się jakieś szanse na niż z opadami od strony Morza Czarnego, Ukrainy, który miałby wejść nad woj. Lubelskie i ościenne powiaty wokół województwa.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x