wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W piątek front, szczyt ocieplenia i od soboty ochłodzenie [POGODA]

spot_img

Pierwsza połowa nocy w całym kraju z bezchmurnym niebem. Druga część przyniesie wzrost zachmurzenia na Pomorzu i zachodzie Ziemi Lubuskiej i nad ranem między Dziwnowem a Szczecinem, Cybinką może spaść przelotny deszcz do 0,5-3 mm. Temperatura o poranku spadnie do 14 stopni na wschodzie, 15-16 stopni od Warmii po centrum i Małopolskę, 17 stopni na środkowym zachodzie ( wschód Wielkopolski, Kujawy), 18 stopni na Żuławach i Opolszczyźnie, 20 stopni w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku do 21-23 stopni od Ziemi Lubuskiej po Pomorze.

Przed południem dużo chmur od Darłowa, Miastka po całe Pomorze Zachodnie. Umiarkowane zachmurzenie również na zachodzie Ziemi Lubuskiej i zachodzie Dolnego Śląska. Po południu a zwłaszcza wieczorem od okolic Legnicy po Ziemię Lubuską a być może i zachód Wielkopolski po Pomorze Zachodnie i zachód Pomorza Gdańskiego znajdzie się front.

Póki co wydaje się, że największe szanse na opady ma zachodnia część Dolnego Śląska- silniejsze burze z wiatrem oraz Pomorze Zachodnie- zwłaszcza zachodnia i północna część regionu- głównie deszcz bez burz. Pas od Wałcza po Lubuskie i Głogów ma dużo mniejsze szanse na deszcz, ale miejscami się pojawi- jutro rano dokładnie rozrysujemy mapę z opadami i obszarem ich występowania. Wiadomo, że podczas opadów można liczyć na 1-20 mm deszczu. Lokalnie na zachodzie Dolnego Śląska do 30 mm. Na froncie pojawi się silny wiatr- nie związany z burzami- do 55 km/h. Podczas burz- zwłaszcza w okolicach Legnicy może powiać do 90-95 km/h. Nad resztą kraju słonecznie z wiatrem z południa- umiarkowanym do 35 km/h. Jedynie na Podlasiu i w Lubelskim wiatr powieje słabo, a do południa będzie zupełnie nieodczuwalny.

W sobotę nad ranem front z wiatrem- ale przeważnie bez opadów znajdzie się w pasie od Warmii po Łódzkie, Małopolskę. Po południu ochłodzenie, wiatr ale i miejscami burze dotrą na wschód- wschodnie Mazowsze, Podlasie, Lubelskie, Podkarpacie.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x