czwartek, 11 sierpnia, 2022
spot_img
spot_img

Pierwszy statek z ukraińskim zbożem dopłynął do Stambułu

-REKLAMA-spot_img

Pierwsza dostawa zboża z Ukrainy od czasu rosyjskiej inwazji przeszła inspekcję w Stambule i wyruszyła w dalszą drogę do Libanu. Pozostałe ​​17 statków zostało „załadowanych i czeka na pozwolenie na odpłynięcie”.

Inspekcja statku obeszła się bez przeszkód

Statek Razoni opuścił Odessę nad Morzem Czarnym wcześnie w poniedziałek, przewożąc 26 527 ton kukurydzy i zakotwiczony u wejścia do cieśniny Bosfor we wtorek wieczorem.  Było to możliwa po tym, jak Turcja i ONZ wynegocjowały w zeszłym miesiącu umowę o eksporcie zboża i nawozów między Moskwą a Kijowem

Wspólny cywilny zespół inspekcji spędził trzy godziny na sprawdzaniu ładunku i załogi statku W skład zespołu wchodzili urzędnicy z Ukrainy, Rosji, Turcji i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Kiedy statek z ukraińskim zbożem trafi do Libanu?

Trasa statku jest nadzorowana przez międzynarodowy zespół, w skład którego wchodzą urzędnicy rosyjscy i ukraińscy w Stambule. Ambasador Ukrainy w Libanie, Ihor Ostash, powiedział, że Razoni ma przybyć do portu w Trypolisie za cztery do pięciu dni. Ukraina poinformowała, że ​​ma jeszcze 17 statków załadowanych produktami rolnymi oczekujących na zgodę na wypłynięcie. Jednak na ten moment żaden inny statek nie wypłynął z Ukrainy w ciągu ostatnich 48 godzin i nie podano żadnych wyjaśnień dotyczących tego opóźnienia.

Źródło: twitter.com; aljazeera.com

-REKLAMA-spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
873ObserwującyObserwuj
12,200SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x