środa, 17 lipca, 2024
spot_img

W niedzielę jeszcze sucho i bez opadów. Na Dolnym Śląsku dużo słońca [POGODA]

spot_img

Już za kilka dni na granicy Polski i Białorusi pojawi się dwucyfrowy mróz. Przy gruncie na granicy Polski i Białorusi oraz Polski i Litwy temperatura może spaść do -20 stopni Celsjusza. Na wschodzie Białorusi notować będziemy już -30 stopni na wysokości 2 metrów a na zachodzie Rosji już -35/-37 stopni Celsjusza. Dla odmiany na południowym zachodzie Polski nadal trwać powinna wiosna. W wyniku tak dużych różnic w temperaturze w niektórych regionach Polski dużo popada zwłaszcza od Kaszub po północne, środkowe, wschodnie Mazowsze, południe Podlasia i północ Lubelskiego- do 20 mm w ciągu tygodnia (7 dni) w postaci i deszczu i śniegu.

Najbliższa noc sucha a jeśli gdzieś pokropi to na północy kraju. Na termometrach od 0 stopni miejscami na południu oraz Kaszubach i Suwalszczyźnie to 2-4 stopni nad resztą kraju. Na Podhalu delikatny halny i nawet około +8 stopni. Niedziela przyniesie dużo chmur na północy. Na południu do południa dużo słońca zaś po południu przybędzie chmur. Najładniejsza pogoda wystąpi od Opolskiego po Dolny Śląsk, południe Lubuskiego i Wielkopolski oraz na zachodzie Łódzkiego- tu przewaga słońca. Wiatr umiarkowany, słaby z południowego wschodu.

Wieczorem nad Suwalszczyznę wkroczy delikatny przymrozek, będący zapowiedzią dość sporych mrozów za naszą wschodnią granicą.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x