czwartek, 22 lutego, 2024

W kolejnych dniach ciepłe, wilgotne powietrze znad Ukrainy obejmie całą Polskę przynosząc ciepłe, parne, duszne lato [POGODA]

spot_img

Najbliższej nocy deszcz, chwilami ulewny padać ma na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Kotlinie Kłodzkiej oraz w wąskim pasie od okolic Namysłowa po Mikstat, Ostrzeszów, Kalisz- tu w wielu wsiach spadnie dużo więcej wody niż w okolicy- nawet pod 40 mm. Deszcz w nocy popada już także na Ziemi Łódzkiej, południu, wschodzie i centrum Mazowsza, Małopolsce- głównie zachód, północ oraz w górach Świętokrzyskich.

Słabo popada na południu Kujaw, zachodzie, północy Mazowsza i na Mazurach. Noc chłodna na północy- od 3 stopni w Resku i Szczecinku do 5-7 stopni nad resztą zachodnią i północną częścią Polski. W centrum i na południu około 10-12 stopni. Na wschodzie od 13 stopni w Siemiatyczach i Lublinie do 15 stopni w Rzeszowie i Bieszczadach.

Dla odmiany lać ma od Górnego Śląska- południe regionu w szczególności po Małopolskę, Świętokrzyskie, południe, wschód Mazowsza i większość Podlasia. Przed południem od okolic Terespola po Lublin, Rzeszów zaczną rozwijać się chmury burzowe z ulewami po których popada silny ciągły deszcz zatem sumy opadów również wzrosną. Burze mogą ominąć wiele miejsc na Roztoczu i w Bieszczadach i tu lokalnie tylko pokropi. Przed południem opady na Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, zachodzie Mazowsza będa słabły i zanikną.

Do wieczora w rejonie Cieszyna może spaść 70 mm deszczu. Na nizinach najwięcej deszczu spadnie między Białymstokiem a Mińskiem Mazowieckim, Latowiczem, Radomiem- pod 30-40 mm.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x