poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

W czwartek wichury nad Polską [POGODA]

spot_img

W nocy przelotne opady, niewielkie pojawią się w pasie od Podlasia po Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Lubuską- spadnie maksymalnie 1 mm. Na północy dużo chmur, lecz sucho, zaś na południu niebo bezchmurne. Temperatura bardzo wysoka- nad ranem zobaczymy od 10 stopni na wschodzie i miejscami na południu do 12-15 stopni na pozostałym obszarze. W regionach podgórskich lokalnie 16-18 stopni. Wiatr umiarkowany w porywach do 55 km/h, zaś w oddziaływaniu halnego na południu w porywach do 85 km/h. W górach powieje do 130 km/h.

W dzień od samego rana pojawiać się mają przelotne opady- najsilniejsze przejdą najprawdopodobniej w pasie od Dolnego Śląska po Wielkopolskę, Łódzkie, Mazowsze, Podlasie, Mazury oraz wzdłuż wybrzeża- tutaj punktowo spadnie do 10 mm deszczu. Przeważnie jednak odnotujemy 0.5-5 mm. Powinno popadać, lub chociaż pokropić na całym zachodzie, północy i w centrum, zaś do wieczora także na Podlasiu i północy Lubelskiego.

Wiatr na wschodzie powieje do 65 km/h, w centrum do 75 km/h, na zachodzie i północy do 90 km/h, chociaż lokalnie podczas konwekcji, opadów powieje do 100 km/h. Od Darłowa po Łebę może powiać do 110 km/h, zaś w górach do 160 km/h. Na południu kraju ma wiać halny, zatem co kilka kilometrów prędkość wiatru będzie zdecydowanie inna- podmuchy mają sięgać 95 km/h w regionach z halnym w rejonie dolin do 60 km/h w regionach, gdzie wiatr halny nie dotrze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x