poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przyroda zacznie budzić się do życia. W większości kraju zapanuje termiczna wiosna [POGODA]

spot_img

Nad Europą, Azją oraz Stanami Zjednoczonymi panują bardzo wysokie temperatury. Kiedy w głębi Rosji zamiast -30 stopni notujemy -6 stopni to oznacza, że i u nas powinno być znacznie cieplej. Niestety według prognoz czeka nas prawdziwy wybuch wiosny i niedobór opadów.

W nocy na wschodzie, południu i w centrum kraju przejaśnienia i tu będzie najzimniej. O poranku od -2 stopni w rejonie Krakowa do -1/0 stopni na Podlasiu oraz w Lubelskim do 0/+1 stopnia na Mazowszu, Łódzkiem, Górnym Śląsku, Warmii i Opolszczyźnie. Na zachodzie i północy od 1 do 3 stopni na plusie i przeważnie pochmurno.

W ciągu dnia na południu kraju przebłyski słońca. W centrum i na wschodzie przewaga chmur nad słońcem, zaś na północy pochmurno i z zachodu na wschód wędrować ma około dwugodzinna strefa opadów deszczu w ilości od 2 do 5 mm. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu.

W kolejnych dniach wiatry halne i feny w połączeniu ze słońcem, brakiem opadów i bardzo wysokich temperatur- 1 stycznia możemy pobić rekord maksymalnej temperatury stycznia, przyczynią się do rozwoju dużego mimo okresu zimowego niedoboru opadów i osuszaniu gleby.

Bardzo sucha pogoda w najbliższych dwóch tygodniach zapanuje w całej południowej, wschodniej i częściowo środkowej Europie. Prócz słońca i braku opadów będzie tak ciepło jak zazwyczaj w kwietniu a nie w samym środku zimy.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x