środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przegląd pogody na najbliższe kilka dni [POGODA]

spot_img

W nocy pogodnie będzie w województwie Łódzkim, Lubelskim, Świętokrzyskim, Podkarpackim, Małopolskim, Opolskim, Dolnym Śląsku, południu i wschodzie Mazowsza, południu Wielkopolski i na Górnym Śląsku- nad ranem na termometrach od -12/-9 stopni na południu kraju do -7/-4 stopni na wschodzie i w centrum; cieplej -4/-3 stopnie na południowym zachodzie. W górach spadki temperatur do -20 stopni.

Nad resztą kraju czyli na zachodzie i północy pochmurno i cieplej na poziomie -3/-1 stopnia. Na Kaszubach i w rejonie Szczecina około 0 stopni a na wybrzeżu nawet +2 stopnie Celsjusza.

Do wieczora chmury pokryją niebo również na południu kraju, jednak do południa jeszcze bardzo dużo słońca dzięki któremu temperatura wzrośnie do 2-3 stopni na plusie- w górach około -3/-1 stopnia. Na plusie z pochmurnym niebem przez cały dzień również na zachodzie i północy- tu do nawet powyżej 4 stopni od Opola po Wrocław. Najzimniej około -1/0 stopni między Skierniewicami, Warszawą, Siedlcami a Terespolem. Na Warmii po pochmurnym poranku w ciągu dnia pojawią się przebłyski słońca. Lokalnie na zachodzie, wschodzie i w centrum w ciągu dnia pojawią się pojedyncze opadające płatki śniegu lub drobne opady mżawki.

W sobotę dotrze do nas front. Na północnym wschodzie popada niewielki śnieg. Na zachodzie i północy deszcz. W centrum opady raz śniegu, raz deszczu- spadnie tutaj około 1-4 mm wody na każdy metr kwadratowy. Po południu i wieczorem opady dotrą na południe- głównie w charakterze opadów mieszanych- jedynie na Podhalu sam śnieg- suma opadów do 3-5 mm.

W niedzielę rozpogodzi się na wschodzie, południu i w centrum. Pochmurne niebo pozostanie na zachodzie. Po mroźnym poranku w regionach pogodnych w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 2-4 stopni. Na zachodzie o poranku około 0/+2 stopni zaś w ciągu dnia do 4-6 stopni na plusie. W poniedziałek wróci słaby wiatr i chmury z których miejscami pojawi sie przelotny opad mżawki. Suma opadów w ciągu doby wyniesie około 1-2 mm. Temperatury dodatnie na poziomie 2-5 stopni przez całą dobę. Jeszcze cieplejsza pogoda czeka nas w kolejnych dniach. Prawdopodobnie napłynie do nas powietrze z rejonu Tunezji. Powietrze będzie suche z temperaturą na poziomie 4-11 stopni powyżej zera.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x