środa, 21 lutego, 2024

Mniejsza sprzedaż przyczep

spot_img

W styczniu rolnicy kupili i zarejestrowali wg danych z CEPiK 502 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to o 44 szt. mniej niż w styczniu 2022 roku. W ujęciu rocznym oznacza spadek rok do roku o 8,1%.Największą liczbą zarejestrowanych przyczep bo w ilości 203 szt. może się pochwalić marka Pronar.

Jest to 20 szt. mniej niż przed rokiem. Oznacza to spadek ilościowy rejestracji przyczep marki Pronar o 9%. Udziały marki po styczniu wynoszą 40,4%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach z 52 rejestracjami i udziałami 10,4% (wzrost o 3 pp). Z kolei trzecie miejsce należy do marki Metaltech, która notuje 8,4% udziałów rynkowych i 42 szt. zarejestrowanych przyczep.

Marka Wielton zajmuje czwartą pozycję – 35 szt. zarejestrowanych przyczep i 7% udziałów rynkowych. Pierwszą piątkę w styczniu zamyka marka Mar-Pol z 23 szt. zarejestrowanych przyczep. Udział rynkowy tej marki to 4,6%. Najwięcej nowych przyczep, bo w ilości 65 szt. trafiło w styczniu do woj. wielkopolskiego. Na drugi miejscu jest woj. mazowieckie, gdzie zarejestrowano 64 przyczepy. Z kolei na trzecim miejscu w tym zestawieniu jest województwo lubelskie, gdzie zarejestrowano 56 szt. nowych przyczep rolniczych. 

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x