czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Przed nami najcieplejsza w historii Polski noc na południu kraju, Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej. Miejscami temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni [POGODA]

spot_img

Przed nami rekordowo ciepła noc w Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, wschodzie Dolnego Śląska, Ziemi Łódzkiej (zwłaszcza na południe od Łodzi), Podkarpaciu, Górach Świętokrzyskich oraz w Lubelskim na południe od miasta. Tutaj o świcie na termometrach zobaczymy od 18 do 20 stopni a miejscami w Opolskiem i w Małopolsce będą momenty w ciągu nocy gdy przy wietrze halnym temperatura podskoczy do 23-24 stopni Celsjusza co będzie rekordem wszech czasów. Na północy pod deszczowymi chmurami zobaczymy 3-6 stopni ale i tam im bliżej poranka tym cieplej. Padać w nocy będzie od Podlasia po Mazury, Warmię, północne Mazowsze i Kujawy po Pomorze Zachodnie i spadnie tutaj do 10-20 mm deszczu co razem z opadem w ciągu dnia da sumę rzędu 15-30 mm.

W ciągu dnia piękna słoneczna pogoda z południa kraju zacznie wędrować do centrum a wieczorem dotrze do południowego Podlasia, północnego Mazowsza, północnych Kujaw i Wielkopolski i Pomorza Zachodniego- chociaż w tym województwie do południa może być dość mglisto.

Wiatr na północy zacznie słabnąć ale nadal ma wiać ze wschodu. W Bieszczadach i Tatrach silny halny z południa. Umiarkowany wiatr powieje na całym południu, wschodzie i środkowym wschodzie z południa. Na zachodzie wiatr słaby co w połączeniu ze słońcem znacznie podniesie temperaturę odczuwalną.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x