środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami majowa noc. Na termometrach od 5 stopni w Suwałkach do 14 stopni w Bielsko Białej i Nysie [POGODA]

spot_img

Niestety zaczęło napływać do Polski suche, bardzo ciepłe powietrze z południa, które jest potęgowane przez wiatr halny w Tatrach, Sudetach, Kaszubach oraz na Wzniesieniach Łódzkich i Świętokrzyskich.

Najbliższej nocy deszcz pokropić może na zachodzie kraju. Nad resztą Polski sporo chmur ale sucho. W górach wiatr halny w porywach do 100 km/h. Nad resztą kraju powieje do 20-45 km/h. Na termometrach o świcie od 5 stopni w Suwałkach do 7-8 stopni na wschodzie i na zachodzie; 9 stopni w centrum i na północy do 10-12 stopni od Zielonej Góry po Leszno i całe południe kraju. Najcieplej do 13-14 stopni od Strzegomia po Nysę, Racibórz, Bielsko Białą.

W ciągu dnia duża dynamika w pogodzie. W całym kraju pojawi się choć na kilka godzin słonce. Ale pomiędzy może zaplątać się przelotny deszcz- ten popada zwłaszcza od Podlasia po Mazury, Mazowsze, Lubelskie, Kujawy a wieczorem także na południu kraju. Najmniejsze szanse na opady od Ziemi Łódzkiej po Opolskie.

Będzie wietrznie. Powieje od 40-50 km/h na zachodzie, północy do 60 km/h w centrum i nawet 70 km/h od Małopolski po Podkarpacie, Lubelskie, Świętokrzyskie. W górach halny powyżej 100 km/h. Na termometrach po południu od 12-13 stopni w Kościerzynie do 18 stopni w Nowym Saczu i Przemyślu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x