poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Poniedziałek w szczególności na Kaszubach przyniesie marznące opady deszczu i mżawki [POGODA]

spot_img

Przed nami tydzień zmian. Wiatr ze wschodniego zmieni kierunek na południowy, zachodni i północno zachodni. Oznacza to, że dotrze do nas bardziej wilgotne powietrze z południa Europy, gdzie szaleją powodzie.

W poniedziałek na południu wiatr halny. Oznacza to, że powietrze osuszy się nie tylko tam ale i na wschodzie oraz w centrum kraju. W wyniku takiej sytuacji padać nie będzie. Dla odmiany na zachodzie kraju pojawi się front, w wyniku wiatru w Sudetach będzie bez opadów i wysuszony. Im bliżej Morza tym front będzie aktywniejszy. W okolicy Poznania, Gorzowa, Torunia popada przez około godzinkę mżawka lub delikatny deszcz. Po południu deszcz popada na całym Pomorzu Gdańskim- na Kaszubach gdzie będzie około -0.7/-0,1 stopnia deszcz będzie marzł. Popada również na Pomorzu Zachodnim- tu ma być delikatny plus. Wiatr wieczorem ma być słaby w wyniku czego pojawi się sporo gęstych mgieł.

We wtorek silne opady przejdą przez zachodnią, środkową, północną Małopolskę- do 10-15 mm. Zauważalnie popada także na wschodzie, południu Świętokrzyskiego, Podlasiu, wschodzie Mazowsza a być może również w centrum, Górnym Śląsku, Mazowszu i w Lubelskim- do 1-6 mm. Na zachodzie i północy raczej sucho- jeśli popada to mżawka i tylko przelotna. Nadal podział na zimną północ- Kaszuby około 0 stopni oraz na ciepłe południe z temperaturą do 7 a nawet 9 stopni na wschodzie Podkarpacia.

Środa i czwartek to silniejszy wiatr z południowego zachodu, zachodu i północnego zachodu- wiatr rozwieje chmury i w większości kraju chociaż na chwilę pojawi się słońce. Najwięcej słońca na zachodzie i północy ale tam także będzie największa szansa na przelotne opady śniegu. Będzie chłodniej- od 0 stopni na Kaszubach do 2-5 stopni nad resztą kraju.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x