wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Brazylia spodziewa się rekordowych zbiorów kukurydzy i soi

spot_img

Najnowsze prognozy zbiorów soi w Brazylii w sezonie 2022/23 zostały podniesione przez firmę brokerską StoneX do rekordowych 155 mln ton, o 737 000 ton więcej w porównaniu z poprzednimi szacunkami z listopada. Oznaczać to będzie wzrost produkcji o 22% w porównaniu z poprzednim sezonem. Całkowita powierzchnia upraw zrewidowana została do 43,4 mln hektarów z 43 mln hektarów w poprzednich szacunkach.

Zielone Pola kukurydza z Osadkowskim

Perspektywy produkcji są pozytywne, mimo że na niektórych obszarach spadły opady poniżej średniej.

Produkcja kukurydzy w sezonie 2022/23 prognozowana jest na też rekordowe 130,3 mln ton wobec 123,5 mln ton rok wcześniej. W tym produkcja kukurydzy ozimej sięgnie 99,6 mln ton, co oznacza wzrost o 0,4% w stosunku do poprzednich szacunków. Szacunkowe zbiory kukurydzy jarej nie zmieniły się od listopada i powinny sięgnąć 28,6 mln ton.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: StoneX

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x