środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Po bardzo ciepłych dniach powróci ochłodzenie [POGODA]

spot_img

Już dziś wieczorem na zachodzie kraju pojawi się front z opadami, lokalnie burzami na którym wystąpi silny wiatr w porywach do 75 km/h. Obecność tak silnego wiatru potrwa do 2 godzin. W nocy front z coraz słabszymi, lokalnymi opadami przejdzie przez południową, środkową, północną Polskę z wiatrem do 70 km/h. Nad ranem i przed południem front będzie na wschodzie i zwolni- oznacza to, że przyniesie zauważalny opad deszczu na Roztoczu i wschodzie Podkarpacia do 3-5 mm oraz śnieg na południe od Rzeszowa, Krakowa- do 2-4 cm. Temperatura nad ranem wyniesie od -2 stopni w Jeleniej Górze do 0 stopni na zachodzie i południu kraju; 1-3 stopnie na północy i w centrum do 4-5 stopni na wschodzie Polski- najcieplej na wschodzie Lubelskiego.

W ciągu dnia wiatr ma wiać z północnego zachodu- najsłabiej od Szczecina po Bydgoszcz, Poznań, Gorzów- do 30 km/h. Nad resztą kraju będzie silny, nieprzyjemny w porywach do 50 km/h. Najmocniej powieje na wschodnim wybrzeżu, Mazurach, Podlasiu i Mazowszu.

Do południa na zachodzie kraju pojawi się bardzo dużo słońca, jednak po południu od Dolnego Śląska po Lubuskie i zachód Pomorza Zachodniego przybędzie chmur kłębiastych z przelotnym opadem gradu, krupy śnieżnej, deszczu. Opady będą lokalne i niewielkie do 2 mm.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x