sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Od wschodu zbliża się ciepłe powietrze [POGODA]

spot_img

W nocy około 0/+1 stopnia będzie od okolic Włodawy, po Chełm, Terespol, Hajnówkę, Sejny. Na Roztoczu około -1/0 stopni i taka temperatura zapanuje w wąskim pasie od Olecka po Białystok, Białą Podlaskę, Zamość. Nad resztą kraju około -4 stopni do -6/-5 stopni miejscami w Wielkopolsce, Kujawach i zachodzie Dolnego Śląska. Noc sucha, dopiero nad ranem na Roztoczu i wschodzie Podlasia zacznie padać śnieg.

Do południa opad śniegu dotrze nad całe Lubelskie, Podlaskie- z tym, że przy granicy z Białorusią zacznie opad słabnąć i zamieniać się w mżawkę. Śnieg zacznie padać także na Podkarpaciu. Po południu na wschodzie Podlasia opady zanikną. Słaby śnieg popada chwilami na Mazurach, północy i w centrum Mazowsza a większe opady pojawią się na południu Lubelskiego, północy Podkarpacia i wschodzie Świętokrzyskiego. Do wieczora opady dotrą w rejon Katowic, Łodzi, Mławy, Elbląga z tym, że na północy opady słabe do 1-3 mm zaś na południe od Łodzi, Radomia, Lublina silniejsze do 5-10 mm. Na zachodzie kraju do południa sporo słońca, zaś po południu zachmurzy się.

W strefie opadów ma być zimno. Dopiero po ciepłej stronie frontu zacznie się ocieplać i będzie tak od okolic Strzyżowa po Chełm, Terespol, wschód, północ Podlasia.

Przed północą na Podlasiu już około 7 stopni na plusie a ciepłe powietrze zacznie obejmować całą północ kraju.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x