piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Na wschodzie, południu i w centrum w nocy od 21 do 24 stopni [POGODA]

spot_img

Poziom kondensacji- ten będzie wysoki- chmury będą mieć problemy powstać. To oznacza, że na wschodzie, południu i w centrum przeważnie będzie bezchmurnie. Tam gdzie uda się chmurze wypiętrzyć tam bardzo szybko powstanie burza, która będzie próbowała się przesuwać na północ- mogą te burze powstawać i ginąć w niemal tym samym miejscu.

Największe szanse, że te burze powstaną będa w pasie od Gdańska po Bydgoszcz, Łódź, Opole. Inna sytuacja zapanuje na zachodzie kraju- Wrocław, Poznań, Gorzów, Szczecin, Kartuzy, a być może również Gniezno, Świecie, Bydgoszcz gdzie przelotny deszcz i miejscami burze pojawią się tej nocy jak i jutro w ciągu dnia. Pomiędzy burzami słonecznie i duszno, parno. Strefa silniejszego wiatru będzie przesuwać się w nocy od Dolnego Śląska w stronę Wielkopolski i Łódzkiego nad ranem. W południe dotrze nad Kujawy i po południu nad Kaszuby. Poza tym wiatr słaby, na zachodzie chwilami bezwietrznie.

Podczas burz miejscami może spaść do 60-80 mm deszczu. Z niektórych burz może spaść grad do 1-2 cm, lokalnie 3-5 cm oraz pojawić się silniejszy wiatr do 80 km/h. Będą to jednak zjawiska lokalne, pojedyncze w kontekście całej Polski, ale gdzieś się powinny pojawić.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x