sobota, 2 grudnia, 2023
spot_img

Na froncie spadnie do 2-4 mm deszczu [POGODA]

W Polsce zrobiło się sucho i ekstremalnie sucho. Najsuszej jest na wschodzie kraju, gdzie porządnego deszczu nie było od ponad 2 tygodni. Najbliższa noc przyniesie miejscowe opady mżawki na południu, w centrum, wschodzie i na północy kraju- opad nie powinien przekroczyć 1 mm. Temperatura nad ranem spadnie do 1-3 stopni na południu i wschodzie Podkarpacia, 3-5 stopni na wschodzie, 5-8 stopni na południu i w centrum do 8-11 stopni na zachodzie i północy.

W ciągu dnia za frontem ciepłym zrobi się cieplej. Przed południem nad Pomorze dotrze już front chłodny i to tu w pasie od Darłowa po Szczecin spadnie najwięcej deszczu- do 7-10 mm. W głębi lądu opad nie przekroczy już 5 mm. Po południu opady dotrą do Ziemi Lubuskiej, Kaszub, by wieczorem dotrzeć do Warmii, Kujaw, Wielkopolski- najpierw rozpada sie na zachodzie, potem na wschodzie regionu, Dolnym Śląsku. Tu opady przyniosą okolo 0-3 mm deszczu, zaś w centrum późnym wieczorem tylko pokropi.

Przed nami jeszcze przynajmniej półtora tygodnia okresu z mizernymi opadami lub brakiem opadów. Pod koniec października być może pojawi się niż- są takie szanse i wreszcie nieco mocniej popada, ale i bardzo mocno powieje z zachodu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Łukasz
Łukasz
2 lat temu
Reply to  Aneta

Skąd Pani jest, jakiej cześci kraju?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x