niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

KOMUNIKAT PRZYMROZKOWY. Noc z wtorku na środę (16/17.04.2024 r.).

spot_img

Najbliższej nocy najzimniej będzie w rejonie Kielc, Staszowa i Kozienic. W nocy przez Polskę przemieszczać się będzie strefa chmur z lokalnymi opadami, dzięki czemu na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, północy Mazowsza, Wielkopolsce, większości Kujaw i na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej oraz Opolszczyźnie i Górnym Śląsku przymrozków nie będzie.

Najniższa temperatura na wysokości 2 metrów zostanie odnotowana w rejonie Kielc, Staszowa w woj. Świętokrzyskim oraz w okolicach Kozienic, Ryk na Mazowszu. Tutaj słupki rtęci spadną do -2/+1 stopnia. Najzimniej tym razem będzie na otwartym terenie bez zbiorników wodnych oraz na piaszczystych glebach, które szybciej się wychładzają niż gleby zwięzłe. Najcieplej będzie w obrębie zbiorników wodnych i dolin rzecznych.

Po północy niebo rozpogodzi się także na północy Polski. Temperatura gwałtownie spadnie w szczególności na Kaszubach oraz na mrozowisku w rejonie Mirosławca i Reska na Pomorzu Zachodnim. Tutaj również wystąpią przymrozki. Najwyższe temperatury będą w obrębie jezior, stawów, gleb mokrych, bagnistych zaś największe przymrozki do -3 stopni przy gruncie wystapią na obszarze piaszczystym z dala od zbiorników wodnych. Najniższe temperatury odnotujemy około godziny 06:30 o poranku.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x