wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Jutro po południu w kilkunastu powiatach krajobrazy się zabielą [POGODA]

spot_img

Najbliższa noc spokojna z przymrozkiem do -2/-4 stopni na północnym wschodzie. Im bliżej Różanegostoku tym chłodniej. Nad resztą kraju pochmurno z temperaturą na poziomie 2-4 stopni.

Nad ranem na południu- głównie Małopolska, Podkarpacie zacznie padać deszcz, który do południa sięgnie całej Lubelszczyzny, Świętokrzyskiego, południowego, wschodniego, środkowego Mazowsza i w wąskim pasie od Warszawy po rejon Przasnysza, Olsztyna. Miejscami w rejonie Lublina, Siedlec, Myszyńca, Ostródy przed południem zamiast deszczu popada śnieg z deszczem lub śnieg. Po południu opady znad Olsztyna przesuną się w rejon Płocka, Lidzbarka, Rypina; bliżej wieczora dalej w kierunku Torunia, Włocławka, Kutna ale już w postaci samego śniegu. Wieczorem deszcz przejdzie w śnieg także na wschodzie Łódzkiego, południu, zachodzie Mazowsza, całym Świętokrzyskiem, południu, zachodzie Lubelskiego wraz z Roztoczem, Podkarpaciu, Małopolsce, wschodzie, południu i północy Górnego Śląska. Dokładna mapa opadów śniegu i białych krajobrazów pojawi się późnym wieczorem na stronie.

Na zachodzie i północy w piątek obok przejaśnień przelotnie popada. Najwięcej przelotnych opadów w rejonie Poznania, Szamotuł, Krzyża, Gorzowa, Piły- do 2-5 mm. W pasie od Kaszub po zachodnie Kujawy, zachód Łódzkiego i Opolskie przeważnie sucho ale pochmurno. Wieczorem w większości kraju zacznie chwytać przymrozek a na drogach pojawi się gołoledź.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x