czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Do czwartku 14 kwietnia możliwe będą niewielkie przymrozki [POGODA]

spot_img

Przed nami nowy tydzień, który będzie bardzo podobny do ubiegłego, z tym, że opadów ma być dużo mniej lub wcale.

W poniedziałek o poranku miejscami na wschodzie, południu i w centrum chwyci przymrozek do -2 stopni przy gruncie. Przeważnie będzie jednak od 0 do 2 stopni powyżej zera. W ciągu dnia słońce ogrzeje powietrze do 7-10 stopni, ale w godzinach południowych i popołudniowych w pasie od Podkarpacia po Świętokrzyskie, Łódzkie, środkowe Mazowsze, Kujawy, Kaszuby pojawią się przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej. Podczas opadów wiatr silny w porywach do 60 km/h.

Poza opadami powieje maksymalnie do 30-45 km/h. Wtorek w całym kraju przywita nas przymrozkami do -2 stopni. W ciągu dnia stopniowo coraz cieplej- od 10 stopni w Suwałkach do 15 stopni na zachodzie kraju. Między wtorkiem a czwartkiem sucho i bez opadów, a wiatr powieje słabo w porywach do 10-30 km/h. W środę o poranku w okolicach 0 stopni, natomiast w ciągu dnia od 13 stopni w Suwałkach do 17-20 stopni na zachodzie i południu kraju. Najcieplejszy ma być czwartek z temperaturą od 17 stopni na Kaszubach do 20-23 stopni na południu kraju.

W Wielki Piątek nad nami przejdzie front i być może pojawi się szansa na opady. Po froncie w sobotę temperatura w większości kraju w ciągu dnia spadnie poniżej 10 stopni, jednak przed nocnymi przymrozkami mogą nas uchronić chmury- więcej będzie wiadomo na kilka dni przed weekendem.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x