wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Deszcze w tym tygodniu mogą ominąć wiele wsi na wschodzie, północy i zachodzie kraju [POGODA]

spot_img

W tym tygodniu we wtorek szansa na opady pojawi się głównie w pasie od Opola po Katowice, Łódź, Lublin, Warszawę, Białystok, Olsztyn, Mławę, Toruń.

W środę front praktycznie się zatrzyma i może zafaluje- jak zafaluje to na 100% pojawi się większa obszarowo burza od Górnego Śląska po Łódzkie, zachód Mazowsza po Mazury, Suwalszczyznę- jeśli nie zafaluje to pojawi się szansa na opady na obszarze około 60% wyżej wymienionego obszaru. Na wschodzie, zachodzie i północy także będzie szansa na burzę ale powstanie może kilka chmur niezbyt dużych obszarów z opadem.

W czwartek front ruszy na wschód- póki co nie widać fali na froncie- co oznacza, że prawdopodobnie tylko miejscami popada mocniej a wiele regionów pozostanie bez opadów. W weekend już bez opadów i ciepło a nawet gorąco- miejscami na południu i w centrum około 30 stopni w niedzielę.

Tymczasem najbliższej nocy z poniedziałku na wtorek popada do 1-5 mm głównie od okolic Torunia, Bydgoszczy po Elbląg, Koszalin, Gdańsk, całe Kaszuby i wybrzeże środkowe i wschodnie. Od około 5-6 rano do godziny 11/00 w środę w całym kraju powinno być sucho z temperaturą nad ranem w pobliżu 12-16 stopni. Po godzinie 11/00 od Sudetów po Wrocław, Opole, Wieluń, Katowice pojawią się opady i burze- opady będą liczne- wydaje się, że 1 mm spadnie na całym obszarze, a lokalnie nawet 30 mm. Późnym popołudniem szanse na opady burzowe- ulewne pojawi się także w centrum, północnym wschodzie oraz w okolicach Łukowa, Terespola, Włodawy.

Najwięcej burz nad Polską będzie około godziny 19-20/00 wieczorem. W nocy przelotne opady nie zanikną w pasie od Śląska po centrum i Podlasie. Na zachodzie i północy we wtorek pojawi się niewielka szansa na przelotny deszcz- z pewnością gdzieś na radarach opadów zobaczymy po południu jakąś chmurę z opadem- ale to będą wyjątki na tle obszaru gdzie nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Oki

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x