środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Deszcz najbliższej nocy pokropi na zachodzie Polski [POGODA]

spot_img

Najbliższe kilka dni przyniesie jeszcze ciepłe masy powietrza z południa. Na horyzoncie widać pierwsze od stycznia ochłodzenie i napływ powietrza z północnego wschodu, co będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu.

O zachodnią Polskę otrze się front, który przyniesie deszcz w Niemczech. U nas jedynie na zachodzie kraju pokropi deszcz. Nad resztą kraju noc gwiaździsta i sucha. Na termometrach od 3 stopni na wschodzie poprzez 4-5 w centrum do 9 stopni na zachodzie kraju. Wiatr na zachodzie słaby. Nad resztą kraju umiarkowany z południowego wschodu.

W sobotę na północy to jest od Suwalszczyzny po Żuławy, Kaszuby, Pomorze Zachodnie dużo chmur- przewaga pochmurnego nieba. Nad resztą kraju trochę chmur, trochę słońca i bez opadów. Na termometrach od 8 stopni na Helu do 17 stopni w rejonie Koła, Gniezna, Kórnika. Wiatr w kotlinach na terenie Małopolski i na Ziemi Lubuskiej słaby. Na Podlasiu silny z południowego wschodu. Nad resztą kraju powieje umiarkowanie.

Ciepła passa utrzyma się do wtorku. Wówczas najpierw nad Podlasie, potem Warmię i Mazury w w kolejnych dniach do całego kraju napłynie chłodna, sucha masa powietrza ze wschodu przynosząc do naszego kraju mroźne noce. Na obecną chwilę nie widać spadków temperatury poniżej -7 stopni Celsjusza nocami i lekkiego plusa w dzień. W niedzielę, bliżej terminu ochłodzenia będzie znanych więcej informacji dotyczących czasu trwania i jak silne będzie ochłodzenie

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x