niedziela, 1 października, 2023

Początek tygodnia z przymrozkami [POGODA]

spot_imgspot_img

W pogodzie w najbliższym czasie dużo będzie się działo, jedyne co się nie zmienia to brak opadów.

W nocy na zachodzie kraju dzięki pogodnemu niebu pojawi się dawno nie widziany przymrozek do -3/-2 stopni. Lokalnie w zastoiskach spadek do -5 stopni. Pogodnie również w górach, gdzie temperatura obniży się do -13/-7 stopni. Cieplej na szczytach -3/0 stopni. Na pozostałym obszarze przewaga chmur i cieplej. Na południu, wschodzie i w centrum około -1/1 stopnia. Najcieplej od Podlasia po wybrzeże 3-4 stopnie powyżej zera.

W ciągu dnia od zachodu i południa postępować będą rozpogodzenia. Na południu, zachodzie i w centrum miejscami niebo zupełnie bezchmurne. Na północy przewaga chmur z których na wschodnim wybrzeżu może popadać mżawka.

Temperatura niemal wszędzie powyżej zera. Najchłodniej w kotlinach górskich- zastoiskach mrozowych gdzie w najcieplejszym momencie -2/-1 stopień. Na Podhalu i na Podlasiu 2-3 stopnie powyżej zera. Na wschodzie około 4 stopni. Na pozostałym obszarze około 5-7 stopni powyżej zera.

Mimo słońca i wyższych niż ostatnio temperatur silniejszy wiatr sprawi, że będziemy odczuwać chłód. Na wybrzeżu powieje do nawet 60 km/h.

Na koniec chciałem wspomnieć o powodziach, które rozlały się po całym Półwyspie Iberyjskim. Miejscami spadło ponad 100 mm deszczu w ciągu doby. To będzie bardzo niespokojny tydzień na południu Europy. Tymczasem dla Polski deszczy nadal nie widać.

Łukasz Sieligowski 

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników