wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Początek tygodnia z przymrozkami [POGODA]

spot_img

W pogodzie w najbliższym czasie dużo będzie się działo, jedyne co się nie zmienia to brak opadów.

W nocy na zachodzie kraju dzięki pogodnemu niebu pojawi się dawno nie widziany przymrozek do -3/-2 stopni. Lokalnie w zastoiskach spadek do -5 stopni. Pogodnie również w górach, gdzie temperatura obniży się do -13/-7 stopni. Cieplej na szczytach -3/0 stopni. Na pozostałym obszarze przewaga chmur i cieplej. Na południu, wschodzie i w centrum około -1/1 stopnia. Najcieplej od Podlasia po wybrzeże 3-4 stopnie powyżej zera.

W ciągu dnia od zachodu i południa postępować będą rozpogodzenia. Na południu, zachodzie i w centrum miejscami niebo zupełnie bezchmurne. Na północy przewaga chmur z których na wschodnim wybrzeżu może popadać mżawka.

Temperatura niemal wszędzie powyżej zera. Najchłodniej w kotlinach górskich- zastoiskach mrozowych gdzie w najcieplejszym momencie -2/-1 stopień. Na Podhalu i na Podlasiu 2-3 stopnie powyżej zera. Na wschodzie około 4 stopni. Na pozostałym obszarze około 5-7 stopni powyżej zera.

Mimo słońca i wyższych niż ostatnio temperatur silniejszy wiatr sprawi, że będziemy odczuwać chłód. Na wybrzeżu powieje do nawet 60 km/h.

Na koniec chciałem wspomnieć o powodziach, które rozlały się po całym Półwyspie Iberyjskim. Miejscami spadło ponad 100 mm deszczu w ciągu doby. To będzie bardzo niespokojny tydzień na południu Europy. Tymczasem dla Polski deszczy nadal nie widać.

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników