czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Pochmurna pogoda będzie przeważać w nowym tygodniu [POGODA]

spot_img

Na wschód od Polski znajduje się potężny wyż, który w tym tygodniu przyniesie ujemne temperatury w ciągu doby w całej wschodniej Europie. Do nas zimna masa ze wschodu nie dotrze, ale i tak się ochłodzi. W poniedziałek o poranku temperatury wyrównane na poziomie 4/7 stopni. W ciągu dnia ociepli się średnio o 1 stopień. Jedynie na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Żuławach gdzie pojawi się w dzień odrobina słońca będzie cieplej. Na Suwalszczyźnie popołudnie zapowiada się nawet bardzo słoneczne. Na pozostałym obszarze chmury, a na południu przez większość dnia mglisto. Wiatr słaby lub bezwietrznie. We wtorek o poranku na północnym wschodzie powinny pojawić się przymrozki do -3 stopni Celsjusza. Przymrozki będą ograniczane przez chmury- ich zasięg nie będzie równomierny i dokładne liczby i miejsce wskazać można będzie dopiero w poniedziałek wieczorem. Na pozostałym obszarze na plusie- do 6 stopni. W dzień zimno. Na Podlasiu miejscami zaledwie 2/4 stopnie Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 4 do 7 stopni. Niebo w całym kraju zaciągnięte chmurami i nadal na południu i zachodzie miejscami mglisto- głównie o poranku. Słońce na chwilę pojawi się miejscami na północy i wschodzie. Wiatr słaby. W środę dla odmiany chmury powinny objąć cały kraj- miejscami może popadać mżawka, mgły stopniowo mają się rozwiewać. Temperatura nocą dodatnia- do 4/6 stopni. Tylko na wschodzie punktowo przymrozki do -2 stopni i tez nie wszędzie. W ciągu dnia nieco cieplej. Od 4/5 stopni na wschodzie i w kotlinach na południu do 7/9 stopni na pozostałym obszarze. Na Pogórzu lokalnie do ponad 11 stopni- tutaj wiatr nieco się nasili z kierunku południowego do 40 km/h.

Zmiana pogody na zachodzie i w regionach podgórskich nadejdzie w czwartek- pojawi się wiatr fenowy, halny. Osuszy on powietrze, dzięki czemu pojawi się słońce i zrobi się dużo cieplej. Jelenia Góra, Legnica mogą w tym dniu zanotować nawet 16 stopni Celsjusza. Na zachodzie i południu do 12 stopni. W centrum i na północy około 10 stopni, zaś na wschodzie do 8 stopni. Na pozostałym obszarze kraju słoneczna aura jest niepewna- na pewno zrobi się nieco bardziej wietrznie, przez co będzie odczuwalnie chłodniej. Silniejsze wiatry do 20/40 km/h występować będą również w weekend, z tym, że o ile na zachodzie ma być ciepło- w dzień przeważnie powyżej 11 stopni i nocami około 2/5 stopni, to na wschodzie i południu noce mogą być mroźne. Wszystko oczywiście zależne będzie od zachmurzenia, a te do przewidzenia jest na około jedną dobę przed omawianym terminem. Od kilku dni mamy miejsca w Polsce, gdzie ciągle świeci słońce, jak i takie gdzie wiszą niskie chmury z mgłami. Tak jest dziś np. w okolicy Łodzi. Na wschód i południe od miasta cały dzień świeci słońce, zaś kawałek na zachód i północ cały dzień mamy chmury i mgły. Zimy w listopadzie nie widać wcale. Większych opadów powyżej 4 mm również. Miejscami do 22 listopada, prócz kilku godzinnej mżawki nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x