czwartek, 22 lutego, 2024

W niedzielę przymrozki, mgły i chmury [POGODA]

spot_img

W nocy od południa i zachodu  kraju, gdzie świeci słońce na północ i wschód przesuwa się strefa czystego nieba. W nocy obejmie Ziemię Lubuską, Dolny Śląsk, wszystkie południowe województwa, częściowo Łódzkie, Wielkopolskie, Świętokrzyskie- tutaj w nocy przymrozki do -2 stopni, zaś na 2 metrach około 0/+3 stopni. Na pozostałym obszarze pochmurno z temperaturą w okolicy 6/8 stopni. Dodatkowo w niemal całym kraju powstaną gęste mgły ograniczające widoczność do nawet 30 metrów.

W ciągu dnia za sprawą braku wiatru mgły nie wszędzie się rozerwą. Na zdjęciu satelitarnym będzie widać, że w wielu regionach świeci słońce, ale zaraz obok nich są chmury i gęste mgły. Mgły będą stacjonarne, nie będą się przesuwać, zatem nie da się wskazać, gdzie mgła zawiśnie na cały dzień. Przykładowo w Łodzi może być mgła cały dzień, a 10 km dalej w Zgierzu słońce.

Pod mgłami zimno- zaledwie 5/8 stopni Celsjusza. W regionach słonecznych 11 stopni, zaś na południu w regionach słonecznych do 14 stopni Celsjusza.

Wieczorem ponownie do większości kraju powrócą mgły.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x