czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Nowe redlice w kultywatorach Karat 9

spot_img

Gama redlic dostępnych do kultywatorów Lemken Karat 9 poszerza się o nowy model. Redlice DeltaCut są przeznaczone do bardzo płytkiego(do 5 cm) zrywania ścierniska. Redlice dobrze sprawdzą się także podczas wiosennej uprawy zimujących międzyplonów. Podcięcie gleby na całej powierzchni zahamuje procesy wzrostu roślin, tym samym zapobiegając dalszemu poborowi wody glebowej. Pozostałe na powierzchni rośliny zapewnią ochronę przez wysychaniem oraz erozją. Redlice mają szerokość 35 cm. Odstęp pomiędzy zębami wynosi 28 cm. W miarę zużywania się redlic nadal będą one podcinały glebę na całej szerokości. W celu wydłużenia trwałości i spowolnienia zużywania się, powierzchnia robocza może być pokryta warstwą twardego metalu. Uchwyty montażowe są identyczne z tymi jakie do taj pory były stosowane w kultywatorach Karat 9. Oznacza to, że mogą one być wymieniane w systemie bez-narzędziowym.

Trzybelkowe kultywatory Karat 9 wciąż zdobywają uznanie rolników niemal na całym świecie. Dzięki szerokiemu zestawowi wymiennych redlic mogą pracować na głębokości do 30 cm. Sprawdzają się zarówno podczas zrywania ścierniska jak i głębokiej uprawy bezorkowej.

Nowe redlice są przeznaczone do płytkiego podcinania gleby na całej szerokości roboczej. Fot. firmowe
Trzybelkowe kultywatory Karat 9 dzięki szerokiemu zestawowi wymiennych redlic mogą pracować na głębokości do 30 cm. Fot. firmowe

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x