piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

PKO Bank Polski kontynuuje swoje zaangażowanie na rzecz finansowania rolnictwa

spot_img

PKO Bank Polski ponownie oferuje szeroki zakres kredytów i usług finansowych dostosowanych do potrzeb rolników. Najnowsze inicjatywy banku obejmują kredyty na utrzymanie płynności finansowej z dopłatami do oprocentowania udzielanymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Kredyt na utrzymanie płynności finansowej

Nowa oferta PKO Banku Polskiego obejmuje kredyt na utrzymanie płynności finansowej, który jest wspierany dopłatami do oprocentowania przez ARiMR. Dzięki temu rolnicy mogą liczyć na korzystne warunki finansowe, co jest szczególnie ważne w obliczu zmieniających się warunków rynkowych i sezonowych wyzwań.

Wznowienie kredytów z bezpłatnymi gwarancjami FGR

Bank planuje także wznowienie udzielania kredytów z bezpłatnymi gwarancjami Funduszu Gwarancji Rolnych (FGR) oraz dopłatami do oprocentowania przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) dla kredytów obrotowych na okres 12 miesięcy. Jest to kolejny krok w kierunku wsparcia gospodarstw rolnych w utrzymaniu ich konkurencyjności i stabilności finansowej.

Oferta kredytowa PKO Banku Polskiego dla rolników

PKO Bank Polski dzięki swojej kompleksowej ofercie finansowej, profesjonalnym doradcom oraz nowoczesnym narzędziom cyfrowym, kontynuuje wspieranie polskich rolników. Jaką ofertę kredytową przygotował dla rolników?

Pożyczka do 300 tys. zł bez zabezpieczeń

PKO Bank Polski oferuje rolnikom pożyczkę do 300 tys. zł bez konieczności przedstawiania zabezpieczeń, z okresem spłaty do 5 lat. Dla tych, którzy mogą przedstawić zabezpieczenia rzeczowe, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł. Harmonogram spłat jest elastyczny i może być dostosowany do specyfiki produkcji rolnej, co ułatwia zarządzanie finansami gospodarstwa.

Kredyt inwestycyjny

Bank proponuje również kredyt inwestycyjny na rozbudowę i modernizację gospodarstwa rolnego. Kredyt ten może być udzielony na okres nawet do 20 lat, z możliwością sfinansowania do 90% wartości przedsięwzięcia.

Kredyt na utrzymanie płynności finansowej

Kredyt na utrzymanie płynności finansowej jest dostępny dla rolników indywidualnych prowadzących gospodarstwo od co najmniej 18 miesięcy. Maksymalna wysokość kredytu zależy od wielkości gospodarstwa rolnego i wynosi:

  • 100 tys. zł dla gospodarstw do 50 ha,
  • 200 tys. zł dla gospodarstw od 50 ha do 100 ha,
  • 400 tys. zł dla gospodarstw powyżej 100 ha.

Oprocentowanie kredytu jest bardzo korzystne, wynoszące jedynie 2%, a pozostałą część pokrywa ARiMR. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0,5% i jest pobierana jednorazowo.

Korzyści z konta rolniczego w PKO Banku Polskim

Otwarcie konta w PKO Banku Polskim przynosi rolnikom wiele korzyści, w tym bezpłatne prowadzenie konta przy wpływach minimum 2 tys. zł miesięcznie oraz bezpłatną kartę debetową wielowalutową Visa przy dokonaniu 5 transakcji miesięcznie. Konto rolnicze umożliwia także zarządzanie finansami online za pośrednictwem serwisu iPKO oraz dostęp do aplikacji mobilnej IKO.

Leasing maszyn i urządzeń rolniczych

PKO Bank Polski oferuje również leasing maszyn, urządzeń oraz wyposażenia budynków inwentarskich w ramach PKO Leasing. Leasing i pożyczka maszyn rolniczych umożliwiają sfinansowanie 100% wartości przedmiotu na okres do 10 lat, z elastycznym harmonogramem spłat dostosowanym do cyklu produkcyjnego gospodarstwa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie pkobp.pl/rolnicy.

źródło:PKO Bank Polski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x