poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

PIGMiUR gospodarzem Kongresu CLIMMAR w Gdańsku

spot_img

W dniach 11-13 października odbył się Kongres Climmar, którego gospodarzem była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W wydarzeniu wzięły udział delegacje z 16 krajów będących przedstawicielami dealerów maszyn i urządzeń rolniczych z Polski i Europy.

Kongres rozpoczął się od wystąpienia prezesa CLIMMAR – Roberto Rinaldin, który przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia organizacji w ostatnim roku. Następnie uczestników przywitał i oficjalnie otworzył kongres prezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych – Wojciech Bury. Przedstawiono również raporty dotyczące sytuacji rynkowej w poszczególnych krajach oraz raport z badania DSI (indeks zadowolenia dealerów) wraz z raportem branżowym. Ważnym punktem programu kongresu były sprawozdania szefów grup roboczych pracujących w ramach organizacji z dotychczasowych prac i przedstawienie statusów prowadzonych projektów. W ramach organizacji obecnie działa 6 grup roboczych które dotyczą: edukacji, wystaw, kontraktów, maszyn ogrodniczych, innowacji, lobbingu.

Prezes PIGMIUR Wojciech Bury i Prezydent CLIMMAR Roberto Rinaldin. Foto. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Kongres Climmar był okazją do wymiany doświadczeń i poglądów na temat aktualnych problemów dealerów branży maszyn i urządzeń rolniczych. Uczestnicy spotkania podkreślali, że zmiany klimatyczne stanowią poważne wyzwanie dla rolnictwa, ale jednocześnie są szansą na rozwój nowych technologii i rozwiązań

Główne tematy poruszane podczas kongresu

  • Sytuacja rynkowa w branży maszyn i urządzeń rolniczych.
  • Indeks zadowolenia dealerów.
  • Raport branżowy.
  • Zmiany klimatyczne i ich wpływ na rolnictwo.
  • Nowe technologie i rozwiązania dla rolnictwa.

Podczas obrad kongresu swoje prezentacje przedstawili polscy producenci maszyn rolniczych takich jak AGRO-MASZ,  Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak oraz dealera Agro-Sieć Maszyny. Dla partnerów z zagranicy była to szansa na zapoznanie się jak funkcjonują producenci i dealerzy maszyn, przed jakimi problemami i wyzwaniami mierzą się w codziennej działalności.

Czym jest CLIMMAR?

CLIMMAR to założona w 1953 roku organizacja składającą się obecnie z 16 krajowych stowarzyszeń i ich firm członkowskich w sektorze dystrybutorów maszyn i urządzeń rolniczych. Wymiana i dzielenie się to sekret CLIMMAR. To rodzaj międzynarodowego dialogu na temat dystrybucji maszyn rolniczych, w którym każdy z członków wnosi nowe pomysły, mogące zasilać  działania organizacji.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x