środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Piątek z bardzo dużym zróżnicowaniem temperatur [POGODA]

spot_img

Od jutra na Podlasiu pojawi się termiczna zima. Co to oznacza w praktyce/ rzeczywistości?

W nocy zimne powietrze znad Azji będzie w dalszym ciągu napierać na wschodnie granice naszego kraju. Nad ranem najcieplej od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk +8/+9 stopni. Od Wielkopolski po Górny Śląsk +6/+7 stopni. Od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Łódzkie, Podkarpacie +4/+6 stopni. Od Warmii po Mazowsze, Lubelszczyznę +1/+3 stopnie. Najchłodniej na Podlasiu -3/-2 stopnie od Gołdapii po Suwałki, Sejny, Różanystok, -1 stopień w Białymstoku do +1 stopnia w Brańsku, Łomży i Zambrowie. Wiatr umiarkowany, na wschodzie, północy i w centrum porywisty do 55-65 km/h z kierunku wschodniego.

Noc przeważnie pochmurna z opadami mżawki, na Podlasiu możliwe pojedyncze płatki śniegu. Więcej pogodnego nieba od Małopolski po Dolny Sląsk.

W piątek nad naszym krajem pojawi się bardzo duża różnica temperatury.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Aplikacja AgroPressure by Michelin 

Na zachodzie kraju, gdzie pozostanie ciepła masa powietrza odnotujemy +10/+12 stopni (Wielkopolska, Pomorze Zachodnie, Opolszczyzna), +14 stopni Dolny Śląsk. Na południu około +8/+10 stopni. Od Kaszub po Kujawy, Łódzkie, Świętokrzyskie, Podkarpacie +5/+7 stopni. Na Warmii i Mazowszu od +2 do +5 stopni. Najchłodniej w okolicy Sejn, Hajnówki +1 stopień.

Jutro opady mżawki możliwe będą na północy i zachodzie kraju. Na wschodzie, południu a później także w centrum na niebie przybywać będzie słońca.

Wiatr umiarkowany, na wschodzie, północy i w centrum silny i porywisty ze wschodu.

W weekend na zachodzie kraju nadal ciepło +7/+10 stopni. Na północnym wschodzie dla odmiany zapanuje termiczna zima. Opadów bardzo mało lub wcale.

 

Łukasz Sieligowski 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników