środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Piątek upłynie pod znakiem silnych burz [POGODA]

spot_img

W nocy z czwartku na piątek przelotne opady deszczu i słabe burze pojawią się od okolic Wolsztyna, Leszna po Głogów oraz w okolicy Kłodzka, Jeleniej Góry. Druga strefa z opadami i burzami w nocy pojawi się między Zakopanem, Gorlicami a Wieliczką. Opady nie powinny przekroczyć 10-15 mm.

Na pozostałym obszarze noc sucha i pogodna. Temperatura spadnie do około 15-18 stopni. Lokalnie od Zielonej Góry po Opole, Kraków do około 19-20 stopni.

Bezpłatny egzemplarz magazynu Agro Profil

Do południa pogodnie, za wyjątkiem południowego zachodu kraju i Tatr, gdzie będzie grzmiało.

Po południu powstaną silne burze, które przemieszczać się mają z południa, południowego zachodu na północ, północny wschód. Burzowo będzie szczególnie w woj. Łódzkim, Małopolskim, Opolskim, Górno-Śląskim, Kujawach, zachodzie Świętokrzyskiego a także miejscami na Podkarpaciu, zachodzie, południowym zachodzie i północy kraju (Chojnice, Słupsk, Koszalin, Piła, Gorzów).

Podczas burz szczególnie od Opola po Łódź, Kraków, Końskie może spaść do 50-80 mm deszczu. Na czole burzy miejscami przejdą wichury do 70-100 km/h. Możliwy również grad do 3-5 cm oraz niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia trąby powietrznej.

Na zachodzie i północy burze nieco słabsze z gradem do 1-3 cm, deszczem do 40 mm i wiatrem do 85 km/h.

Na wschodzie i północnym wschodzie kolejny dzień minie pod znakiem słońca.

W regionach z burzami słupki rtęci podskoczą do 22-25 stopni- po burzach spadek temperatury to 18 stopni. Na północy i wschodzie poczujemy nawet 25-28 stopni. Lokalnie w okolicy Kętrzyna możliwe 29 stopni.

Wiatr powieje umiarkowanie z południowego wschodu. Od Podkarpacia po centrum i Kaszuby nawet do 45 km/h.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników