poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Piątek ostatnim ciepłym dniem w tym roku [POGODA]

spot_img

Do północy mgły będą spowijać północne regiony kraju. Po północy mgły powinny ustąpić. Z południa na północ wędrować będzie strefa błękitnego nieba, która do rana sięgnie Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Lubelszczyznę.

Temperatura nad ranem będzie taka sama jak z wieczora. +3 stopnie na północy, +4 stopnie na wschodzie i w centrum, +5 stopni na zachodzie i +7 stopni na południu. W regionach oddziaływania wiatru halnego temperatura nad ranem będzie się wahać między +10/+15 stopni.

Wiatr w kraju słaby, na pogórzu silny i porywisty z południa (halny).

Piątek w całym kraju zapowiada się słoneczny. Nieco więcej chmur na północy, a zupełnie bezchmurnie będzie na wschodzie, zachodzie, południu i w centrum kraju.

Temperatura iście wiosenna.

Na Suwalszczyźnie +6 stopni. Od Terespola po Mławę, Chojnice, Resko +8 stopni. Słubice, Leszno, Łódź, Lublin +13 stopni. Wrocław, Opole, Kraków, Przemyśl +14 stopni. Najcieplej w Lesku, Tarnowie, Zakopanem, Bielsku Białej, Cieszynie, Nysie, Jeleniej Górze, Kłodzku gdzie możliwe przekroczenia +16/+17 stopni.

Wiatr w całym kraju powieje umiarkowanie z południa, a w górach nadal halny w porywach do ponad 100 km/h.

To ostatni tak ciepły dzień w tym roku.

W sobotę od południowego zachodu wkroczy do nas jesień z potrzebnymi opadami deszczu, która w następnych dniach opanuje cały nasz kraj.

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników