sobota, 27 listopada, 2021
spot_img

Organizacje mleczarskie apelują do Ministra Rolnictwa o wypłaty rekompensat

-REKLAMA-spot_img

Mleczarze chcą rekompensat dla rolników, którzy nie mogą oddawać mleka z powodu koronawirusa

Organizacje branży mleczarskiej, zwracają się się do ministra rolnictwa z prośba o pilne wdrożenie i uruchomienie mechanizmu wypłaty rekompensat dla gospodarstw mleczarskich, które w związku z epidemią Covid-19 nie mogą lub nie będą mogły dostarczać mleka do zakładów przetwórczych tj. w przypadku objęcia danego gospodarstwa kwarantanną, ewentualnego objęcia obszaru, na którym znajduje się gospodarstwo restrykcjami w przemieszczaniu się lub w przypadku objęcia zakładu odbierającego mleko kwarantanną.

– Zwracamy się także z prośbą o uruchomienie mechanizmu wsparcia dla zakładów mleczarskich, które w związku z epidemią będą musiały zaprzestać produkcji – czy to z powodu kwarantanny czy ewentualnie wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się – czytamy z liście organizacji mleczarskich.

Branża powołuje się na komunikat Komisji Europejskiej „Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii Covid-19”. – Prawodawstwo UE dopuszcza tymczasową pomoc państw członkowskich, między innymi w podstawowej produkcji rolnej, w postaci dotacji bezpośrednich jednakże nie pozwala uzależnić jej wysokości od cen lub ilości towarów dostarczanych na rynek – czytamy.

Pismo podpisali: Marcin Hydzik, prezes Związku Polskich Przetwórców Mleka, Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, Klemens Ciesielski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy, oraz Leszek Hądzlik, prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Źródło: www.portalspozywczy.pl

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,952FaniLubię
617ObserwującyObserwuj
9,100SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły