wtorek, 21 marca, 2023

Ogromny pożar stogu. Strażacy walczyli z ogniem 14 godzin

spot_imgspot_img

Jak podaje portal epoznan.pl do pożaru stogu słomy doszło w niedzielę w powiecie rawickim (między Bojanowem i Goliną Wielką). Strażacy walczyli z ogniem przez 14 godzin.

Strażacy z Rawicza, a także strażacy ochotnicy z miejscowości Izbice, Kawcze, Gościejewice, Bojanowo oraz Sowiny uczestniczyli w akcji gaszenia płonącego stogu. Zgłoszenie wpłynęło do służb w niedzielę wieczorem, dokładnie około 19.00. Stóg znajdował się co prawda daleko od zabudowań, ale tuż obok pola z rosnącym tu zbożem. Cała akcja trwała 14 godzin.

Szybko okazało się, że ogień nie pojawił się tu przez przypadek. Policjanci z Rawicza otrzymali informację od świadka o mężczyźnie, który miał się oddalać z okolic płonącego stogu. Zatrzymano pijanego 28-latka, którego zbadano alkomatem. Miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia, do którego się przyznał. Jak tłumaczył, podpalił stóg, bo „coś go podkusiło”. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Właściciel stogu oszacował straty na blisko 60 tysięcy złotych.

 Źródło/fot. epoznan.pl

Pożar w gospodarstwie – jak go uniknąć?

Ogromna tragedia w Łyśniewie Sierakowickim. Dwulatek walczy o życie

spot_img
Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników