niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ogromne zmiany! Tegoroczny budżet “Energia dla Wsi” będzie zwiększony do pół miliarda zł

spot_img

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jednocześnie pełnomocnik Rządu do spraw Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich – Janusz Kowalski, ogłosił sukces odnoszący się do planu zwiększenia alokacji środków w ramach pierwszej tury programu Energia dla Wsi. Kwota, która pierwotnie wynosiła 100 milionów, została podniesiona do imponujących 500 milionów złotych.

Więcej pieniędzy na Energię dla Wsi. Jakie jest zainteresowanie programem?

W wyniku wprowadzonych zmian, tegoroczna pula środków przeznaczonych na program Energia dla Wsi osiągnęła imponujący pułap pół miliarda złotych. To przekłada się na dodatkową sumę 400 milionów złotych, która zostaje udostępniona rolnikom na realizację zrównoważonych inwestycji na obszarach wiejskich do końca bieżącego roku.

Jak poinformował wiceminister Kowalski, na 31 sierpnia do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożono już 139 wniosków na kwotę 568 milionów i aż 80% wniosków (dotacje i pożyczki) dotyczy biogazowni rolniczych. 

1 miliard zł na program “Energia dla Wsi” do 2023 r

Dodatkowo, według komunikatu wiceministra Janusza Kowalskiego opublikowanego na platformie X (wcześniej znanej jako Twitter), rozpoczęto inicjatywę mającą na celu rozbudowę całego budżetu programu „Energia dla Wsi” do poziomu 1 miliarda złotych do roku 2030. W kierunku tego planu, nakierowanego przez Ministerstwo, potwierdzające zwiększenie budżetu, potwierdziło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

źródło: twitter.com/JKowalski_posel

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x