czwartek, 23 marca, 2023
spot_img

Odwiedzi nas niż Tanja [POGODA]

spot_imgspot_img

Dzisiejszy wieczór przyniesie opady śniegu na Podlasiu, wschodzie, południu i w centrum Mazowsza oraz na północy Lubelszczyzny.

W pierwszej części nocy śnieg dotrze także nad południe Mazowsza, wschód, południe Ziemi Łódzkiej, Kielecczyznę, Lubelszczyznę. Po północy sypnie także na Podkarpaciu, w Małopolsce, północy, wschodzie i południu Górnego Śląska. Grunt jest słabo wychłodzony, zatem śnieg będzie miał pewne trudności w utrzymaniu się, jednakże niedzielny poranek w tych regionach powinien przynieść nieco zabielone krajobrazy. Więcej śniegu do 2-5 centymetrów naszym zdaniem ma szansę spaść w rejonie Lipska, Zwolenia, Bodzentyna, Ostrowa Świętokrzyskiego, Opoczna, Annopola oraz w rejonie Hajnówki, Supraśla, Suwałk.

Od Kaszub po wschodnią Wielkopolskę i Dolny Śląsk popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura znajdzie się tutaj powyżej zero, w związku z czym gołoledzi nie musimy się obawiać.

O poranku na drogach gminnych wschodu, południa i w centrum kraju pojawi się gołoledź. Temperatura spadnie tutaj do około -2/0 stopni Celsjusza.

Przez całą niedzielę na wschodzie, południu i w centrum występować mają przelotne opady śniegu, pomiędzy którymi pokaże się sporo słońca. Temperatura w cieniu podniesie się tutaj do około -1/1 stopnia Celsjusza. W słońcu śnieg bardzo szybko będzie topniał.

Wieczorem do naszego kraju zbliży się wyż Willy, który przyniesie sporo rozpogodzeń i mroźne powietrze. Do północy w wielu regionach na wschodzie, Mazurach i Podlasiu oraz w centrum i na południu temperatura spadnie do -7/-3 stopni Celsjusza. W kolejnych godzinach pojawiać się mają ławice chmur na zmianę z rozpogodzeniami, dzięki czemu spadek temperatury zostanie przyblokowany.

W kolejnych dniach opady zaczną zanikać. Pojawi się sporo rozpogodzeń i prawdziwa zima termiczna. Do pełni szczęścia braknie śniegu, którego po zbliżających się opadach zostaną resztki. W środę i czwartek o poranku miejscami na wschodzie i południu kraju temperatura spadnie do nawet -10 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów.

Ocieplenie spodziewane jest dopiero na przyszły weekend.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x