środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Od piątku ocieplenie i słabszy wiatr [POGODA]

spot_img

Wierzchnia warstwa gleby zmarzła na wschodzie, Kaszubach i w centrum kraju. Mróz w tej części kraju utrzyma się również w nocy i jutro w ciągu dnia.

W nocy ujemne temperatury ogarną już niemal cały kraju. Tylko na zachodzie i miejscami na południu powyżej zera do 1/3 stopni Celsjusza. Wiatr nadal silniejszy ze wschodu i południowego wschodu w porywach do 45 km/h. Słabiej powieje na zachodzie i południu do 20 km/h i będzie to zapowiedź zmian w pogodzie w kolejnych dniach.

W ciągu dnia przejaśnienia możliwe będą na południu kraju. Z racji słabszego wiatru będzie chłodniej niż ostatnio. Maksymalnie 4 stopnie pokażą termometry na nizinach południa kraju.

W regionach podgórskich, gdzie punktowo pojawi się jeszcze halny zanotujemy do 7 stopni Celsjusza. Na wschód od Warty ziemia nie odmarznie. W ciągu dnia od -2 do 0 stopni, zaś wiatr nie pozwoli na ogrzanie się gleby do wartości, które pokażą termometry. Na wschodzie temperatura gleby wyniesie około -3/-4 stopni. W centrum około -2 stopni. Na zachód od Warty około 1/3 stopni powyżej zera.

W nocy z środy na czwartek minusowe temperatury po raz pierwszy w tym tygodniu dotrą nad Pomorze Zachodnie i przez cały czwartek utrzyma się delikatny minus.
Z południa na północ wędrować ma strefa opadów mżawki i śniegu, który zwłaszcza na wschodzie, Mazurach i Podlasiu zabieli krajobraz.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x