środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Od piątku ochłodzenie [POGODA]

spot_img

Po przejściu chłodnego frontu temperatura spadnie do kilku stopni w najcieplejszym momencie dnia a wieczorem chwyci mróz. 

Napłynie do nas chłodne powietrze polarnomorskie z północy ( jest to arktyczne powietrze ale zmieniło już cechy na nasze europejskie). Dzięki temu na wybrzeżu środkowym i wschodnim pojawi się efekt morza, który w okolicy Braniewa, Elbląga Tczewa może być imponujący. Suma opadów w ciągu doby może lokalnie przekroczyć 20 mm. O ile do południa padać ma grad, krupa śnieżna i deszcz, to po zmroku pojawią się opady śniegu i krupy śnieżnej, dzięki czemu krajobrazy się zabielą. Może w sobotę o poranku miejscami leżeć kilka centymetrów śniegu.

Na zachodzie opadów bardzo mało i jeśli gdzieś przelotnie popada to maksymalnie do 1 mm. Na wschodzie i w centrum najwięcej opadów po zachodzie słońca i po zmroku również przybiorą formę śnieżną. W ciągu dnia pojawią się przejaśnienia i chwile ze słońcem,

Na południu przez większość dnia przeważnie pochmurno z opadami mżawki, wieczorem przelotnego śniegu. Na Podhalu biało zrobi się już o poranku i w ciągu dnia śniegu ma przybywać. Spadnie tutaj około 2-7 mm wody.

Wiatr powieje z północnego zachodu w porywach do 50 km/h.

Z piątku na sobotę dzięki przelotnym opadom śniegu miejscami na wschodzie, południu i w centrum może napadać do 7 cm śniegu. Będą to opady konwekcyjne, zatem nie zdziwmy się jeśli nasz powiat będzie prawdziwie zimowy w sobotni poranek, zaś sąsiedni nie zobaczy ani jednego płatka śniegu- opady mają iść z północy, co oznacza, że śnieżne pasy przebiegać mają z północy na południe.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x