sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Nowy Tomyśl: Ogień strawił 26 balotów słomy na przyczepie rolniczej

spot_img

W poniedziałek w godzinach południowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Ogniem zajęły się baloty słomy przewożone na przyczepie rolniczej w miejscowości Józefowo. W akcji brały udział dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z OSP Lwówek oraz jeden zastęp z OSP Zębowo.

Płonące baloty słomy na przyczepie rolniczej

Po przybyciu straży na miejsce zdarzenia w miejscowości Józefowo, strażacy zastali płonące baloty słomy na przyczepie rolniczej na skrzyżowaniu dróg gminnych. Właściciel przewożonej słomy był na miejscu zdarzenia i przed przybyciem straży pożarnej odłączył ciągnik rolniczy od przyczepy.

Zdj: asp. Szymon Maciejewski, st. str. Jakub Stępiński

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia. Zastosowano dwa prądy wody do gaszenia palących się balotów słomy na przyczepie, na słomę, która spadła na pobliską posesję oraz na palące się drzewka ozdobne na posesji. Na przyczepie znajdowało się 26 balotów.

Następnie, przy współpracy właściciela, przetransportowano ugaszoną słomę na pole oddalone o około 500 metrów od miejsca pożaru, gdzie strażacy rozgarnęli ją i dogasili. W trakcie tych działań ruch na skrzyżowaniu został czasowo wstrzymany.

źródło: KPP SP w Nowym Tomyślu

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x