środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Nowość! Powstały dwa kierunki studiów związane z nowoczesnym rolnictwem na Politechnice Bydgoskiej

spot_img

Na Politechnice Bydgoskiej Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii powstaną dwa nowatorskie kierunki studiów inżynierskich związane z nowoczesnym rolnictwem i innowacyjnym podejściem do produkcji żywności: „Agrotechnologia” i „Projektowanie żywności niskoprzetworzonej”. 

Oryginalne kierunki studiów

Agrotechnologia” to kierunek studiów, traktujący o zaawansowanych technologiach produkcji roślinnej i zwierzęcej z wykorzystaniem współczesnych zdobyczy nauki oraz uwzględniający trendy Europejskiego Zielonego Ładu. Innowacyjność tego kierunku polega na połączeniu przyrodniczych podstaw rolnictwa zrównoważonego z elementami współczesnych technologii z zakresu agrochemii, agronomii, agrobiznesu, agroinżynierii i agrotroniki.  Ścieżki kształcenia na tym kierunku obejmują min. rolnictwo węglowe (ekoschematyczne), rolnictwo precyzyjne i diagnozowanie stanu upraw i roślin. 

Studia na kierunku „Projektowanie żywności niskoprzetworzonej” stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na specjalistów o kompetencjach do projektowania innowacyjnych produktów spożywczych, którzy w swojej pracy uwzględniają trendy i preferencje konsumentów oraz dbają o jakość i bezpieczeństwo żywności.

Wpływ żywności na człowieka

W programie studiów nie brakuje zagadnień dotyczących zasad racjonalnego żywienia, wpływu żywności na zdrowie człowieka, procesów technologicznych w produkcji żywności, a także projektowania nowoczesnych opakowań i prezentacji wizualnej produktów spożywczych oraz wpływu metod produkcji na środowisko przyrodnicze. 

Koncepcja dwóch kierunków powstała we współpracy z otoczeniem gospodarczym uczelni i uwzględnia zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów znających najnowocześniejsze technologie i trendy w rolnictwie oraz produkcji żywności. 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x