czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowość od AMAZONE – siewnik nabudowany Cataya Special EcoLine

spot_img

Wraz z nowym siewnikiem Cataya Special EcoLine firma Amazone prezentuje niedrogą maszynę w serii agregatów uprawowo-siewnych AMAZONE, uzupełniając w ten sposób swoją ofertę w tej linii o najbardziej podstawowe urządzenie. Ta nowa wersja wyposażenia idzie również w ślady sprawdzonego zestawu z siewnikiem nabudowanym AD. 

Cataya 3000 Special EcoLine – czym zaskakuje?

Ostatni siewnik AD 3000 Super opuścił linię produkcyjną pod koniec ubiegłego roku. Jego ponadtrzydziestoletnia historia sukcesu rozpoczęła się w roku 1988, gdy wprowadzono na rynek AD dla agregatu uprawowo-siewnego w systemie modułowym. Nowa Cataya 3000 Special EcoLine obejmuje specjalnie wybrane wyposażenie oferowane w promocyjnej cenie, jednak wystarczające do zapewnienia dużej wydajności i niezawodności w tym segmencie.

Siewnik nabudowany o 3-metrowej szerokości roboczej wyposażono w 650-litrowy zbiornik nasion z dużym otworem, umożliwiającym szybki i precyzyjny załadunek. Dokładny wysiew nasion zapewniają 24 bezobsługowe redlice jednotalerzowe RoTeC z odstępem między rzędami wynoszącym 12,5 cm. Tworzenie redlin wysiewu i optymalne prowadzenie w glebie odbywa się z jednej strony przez tarczę wysiewającą a z drugiej, przez czubek redlicy. Tarcze kopiujące Control 10 oraz 25 zapobiegają przywieraniu gleby do tarcz wysiewających i gwarantują dokładne zachowanie ustawionej głębokości siewu. Seryjny precyzyjny zagarniacz równomiernie przykrywa nasiona, a jednocześnie nie zapycha się przy siewie w mulcz nawet przy dużej ilości słomy. 

Komputer obsługowy AmaLog+ wspomaga kierowcę przy przełączaniu rytmu ścieżek technologicznych. Do innych funkcji należą licznik dzienny, licznik całkowity hektarów, wskaźnik poziomu napełnienia oraz monitor prędkości obrotowej napędu mechanicznego. Oświetlenie tylne zapewnia bezpieczny transport drogowy nawet w ciemności.

SmartCenter do przeprowadzenia kalibracji

Kalibracja odbywa się w centrum ustawień SmartCenter umieszczonym z lewej strony maszyny. Znajduje się tam tabela ilustrująca w sposób przejrzysty wszystkie możliwości ustawień. Do dokonywania ustawień w dozowniku służy dźwignia, za pomocą której można ustawić denko na różne gatunki i normy wysiewu. Za pomocą drugiej dźwigni kierowca może ustawić maszynę na tryb kalibracji lub wysiewu. W dozowniku ustawiana jest klapka, za pomocą której nasiona są kierowane do redlic lub do rynienek kalibracyjnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod SmartCenter można wygodnie wyjąć obydwie rynienki po wykonaniu kalibracji. Wyposażenie do kalibracji uzupełnia solidne, składane wiaderko oraz waga ręczna z podświetlanym wskaźnikiem cyfrowym. Gdy elementy te nie są potrzebne, można je schować wygodnie pod pokrywą zbiornika . Koło ostrogowe podczas kalibracji pozostaje w pozycji spoczynkowej.

Wygodny system dozowania Precis

Sercem Cataya Special EcoLine jest nowy system dozowania Precis zapewniający duży komfort obsługi i skrócone czasy przezbrajania. Zasuwa zamykająca z 2 ustalonymi na zatrzask pozycjami umożliwia szybkie przełączanie między normalnymi a drobnymi nasionami. Nowością są też zintegrowane leje wylotowe minimalizujące ilość nasion pozostających w zbiorniku, zapobiegające tworzeniu się zatorów między wylotami oraz ułatwiające czyszczenie zbiornika. Do tego dochodzą regulowane klapki kalibracyjne, za pomocą których można szybko przełączać siewnik między siewem a kalibracją. Wałek wysiewający napędzany jest mechanicznie za pośrednictwem koła ostrogowego. 

Wszystko z jednej ręki – elastyczność z QuickLink

Dzięki systemowi szybkiego łączenia QuickLink można łatwo, szybko i bez użycia narzędzi połączyć siewnik z broną wirnikową KE Rotamix lub kultywatorami wirnikowymi KX Cultimix i KG Cultimix. 3 łatwo dostępne punkty systemu szybkiego łączenia QuickLink umożliwiają bezpieczne i szybkie łączenie i rozłączanie bez użycia narzędzi.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x