piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. Nowe procedury mają zapewnić bezpieczeństwo rolnikom zatrudniającym pracowników, a także pracownikom  sezonowym przebywającym w gospodarstwach. Uściślono też zasady odbywania 10-dniowej kwarantanny w gospodarstwach z możliwością bezpiecznego wykonywania pracy i pobytu. Dodajmy, że temat ten w poprzednim sezonie budził wiele wątpliwości. 

Utrzymanie płynnej pracy 

Kolejny cel nowych szczegółowych regulacji to utrzymanie płynnej pracy w gospodarstwach z zachowaniem warunków bezpieczeństwa epidemiologicznego. Regulacje dotyczą też transportu pracowników, a przede wszystkim sytuacji w  których stwierdzono wystąpienie SARS-COV-2. 
Szczegółowe wytyczne podzielono na trzy zasadnicze działy: Procedury zapobiegawcze – zapewnienie transportu i warunków kwarantanny; Procedury ograniczające rozpowszechnienie się wirusa i Procedury w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zakażenia koronawirusem  u pracownika. Więcej informacji na stronach MRiRW i GIS.
 
Źródła: MRiRW i GIS
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x