sobota, 23 października, 2021
spot_img

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. Nowe procedury mają zapewnić bezpieczeństwo rolnikom zatrudniającym pracowników, a także pracownikom  sezonowym przebywającym w gospodarstwach. Uściślono też zasady odbywania 10-dniowej kwarantanny w gospodarstwach z możliwością bezpiecznego wykonywania pracy i pobytu. Dodajmy, że temat ten w poprzednim sezonie budził wiele wątpliwości. 

Utrzymanie płynnej pracy 

Kolejny cel nowych szczegółowych regulacji to utrzymanie płynnej pracy w gospodarstwach z zachowaniem warunków bezpieczeństwa epidemiologicznego. Regulacje dotyczą też transportu pracowników, a przede wszystkim sytuacji w  których stwierdzono wystąpienie SARS-COV-2. 
Szczegółowe wytyczne podzielono na trzy zasadnicze działy: Procedury zapobiegawcze – zapewnienie transportu i warunków kwarantanny; Procedury ograniczające rozpowszechnienie się wirusa i Procedury w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia zakażenia koronawirusem  u pracownika. Więcej informacji na stronach MRiRW i GIS.
 
Źródła: MRiRW i GIS
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x